Varování před vykrádáním vozidel

Praha venkov - VÝCHOD - V posledních měsících jsme zaznamenali desítky případů krádeží, především finančních hotovostí z vozidel, kterých se dopouštějí organizované skupiny zločinců ze zahraničí. Jejich oběti přišly v jednotlivých případech o desetitisíce až statisíce korun. V jednom případě i o miliony korun. 

Pachatelé si vyhlíží své oběti například před bankou a směnárnou. Poté je sledují a čekají na vhodnou chvíli, například odstavení vozidla u obchodu, na parkovišti nebo na čerpací stanici. Během tohoto odstavení poškodí pneumatiku. Pachatelé často cílí také na řidiče kurýrních služeb a dodávek, které sledují při jejich práci a za pomoci technického zařízení zablokují uzamčení vozidla, případně do vozidla násilně vniknou a odcizí finanční hotovost, doklady a vše, co má nějakou cenu.

Jak to celé probíhá? Uvádíme nejčastější způsoby, jakými byli lidé okradeni…

Proto buďte prosím obezřetní, zda Vás někdo po směně peněz nesleduje. Pokud došlo k defektu na Vašem vozidle, své vozidlo při výměně kola vždy zamkněte.  Uzamčení auta fyzicky zkontrolujte.  A rozhodně v něm nenechávejte žádné cennosti. Auto není trezor!

kpt. Jakub Vinčálek
tiskový mluvčí PP ČR
18. února 2023