Motosezóna začíná!

Kdo je připraven, není překvapen. 

Začíná motorkářská sezona a s tím spojený větší počet motocyklistů na našich silnicích. Motocyklisté by měli dbát zvýšené opatrnosti a neměli by přeceňovat svoje schopnosti, zvlášť když vyjíždějí na silnice po delší zimní přestávce.

Motocyklisté patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu a případný střet s vozidlem nebo s pevnou překážkou může mít fatální následky.

Aby vyjížďky motorkářů byly bezpečnou a příjemnou záležitostí, je nutné dodržovat základní pravidla. Před první jarní vyjížďkou je bezpodmínečně nutné zkontrolovat technický stav motocyklu.

Než vyjedu, tak si pořádně zkontroluji svou motorku!

Velmi důležité je také nepodceňovat vybavení řidiče, které zvyšuje komfort během jízdy a v případě nehody může podstatně zmírnit následky.

Než vyjedu, tak se pořádně obléknu!

Důležitou roli při jízdě na motocyklu hraje také psychika. Řidič by neměl přeceňovat své schopnosti a měl by se plně soustředit na řízení. Velmi důležitá je u motorkářů předvídavost. Zejména při projíždění zatáčkami a dalšími nepřehlednými úseky je nutné, aby řidič předvídal případné nebezpečí jako například stojící vozidlo nebo jinou překážku na vozovce, chodce, znečištěnou vozovku a podobně. Při předjíždění také pozor na „slepé úhly“ zpětných zrcátek. 

Samozřejmostí je dodržování všech ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

‼️NEZAPOMEŇ ‼️
1. pohled
2. hlava
3. ramena
4. tělo
5. motorka

Pro bezpečný návrat motocyklistů z jejich cest je velmi důležité, aby vždy jezdili s rozumem a nikdy nepřeceňovali své síly. Vzájemná tolerance a ohleduplnost může výrazně přispět ke snížení počtu dopravních nehod s účastí motocyklů.

V letošním roce chystají policisté uspořádat celou řadu preventivních aktivit a můžete se těšit na oblíbenou společnou moto vyjížďku. Budou také dohlížet na zásady bezpečné jízdy a pravidla silničního provozu.

Přejeme všem motorkářům a motorkářkám mnoho šťastných kilometrů a hlavně - kolama dolů!

Odkaz na Reels zde

kpt. Hana Rubášová
tisková  mluvčí PP ČR
5. dubna 2022