Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Za krádeže europalet mohou skončit až na 3 roky ve vězení

PRAHA VENKOV - VÝCHOD - Muž i žena byli již v minulosti za krádeže odsouzeni 

Kriminalisté Územního Praha venkov - VÝCHOD sdělili podezření 25letému muži a 21leté ženě a to z pokračujícího přečinu krádeže a u muže i z pokračujícího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V polovině května tohoto roku oba měli v obci Zeleneč odcizit 5 kusů dřevěných europalet a způsobit tak škodu téměř 3 tisíce korun na odcizených paletách a skoro 5 tisíc na poškození objektu, ze kterého byly odcizeny. Podezřelý muž naložil palety do auta a spolu s 21letou ženou je pak odvezli do výkupny palet, kde je prodali.

To stejné se mělo opakovat jen o několik málo dní později, kdy spolu oba měli opět přijet vozidlem pro palety, tentokrát do obce Jirny. U oploceného pozemku areálu prodejny pak měl muž překonat vysoký plot a následně vynosit 10 europalet, které přes plot přeházel. Tam už čekala žena, která palety začala nakládat, dvě se jim už asi do vozidla nevešly, proto je na místě zanechali. I tyto palety pak prodali ve výkupně. 
Jejich protiprávní jednání na různých místech zachytili kamery. 

25letý muž má navíc vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, nicméně i na kamerových záznamech je vidět, že vozidlo řídil. I v dalším případě, při běžné silniční kontrole, jej policisté zastavili a kontrolovali a zjistili, že za volantem nemá co dělat, zákaz řízení má až do roku 2024.

V případě prokázání viny mohou oba podezřelí skončit až na 3 roky ve vězení.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
15. července 2022


Vytvořeno 15.7.2022 10:04:09 | přečteno 69x | jaroslav.netik
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load