Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Ukradené elektro kolo si zloděj dlouho neužil

O několik hodin později byl muž zadržen. 

V nočních hodinách 5. prosince byl dvaadvacetiletý muž okraden o své nedávno zakoupené elektro kolo, které si zaparkoval u svého zaměstnání a šel na noční směnu. Kolo řádně zabezpečil a nechal ho na příslušném místě, tak jako vždy. Po skončení noční směny ho však čekalo velmi nemilé překvapení, kolo již na místě nenašel.
Okamžitě tak celou událost nahlásil na policii  a zároveň dal na sociální sítě informaci o tom, že mu elektro kolo bylo odcizeno s prosbou veřejnosti o pomoc s jeho nalezením. Na tuto výzvu zareagovalo několik osob, které uvedly, že na internetu je zveřejněn inzerát s nabídkou prodeje elektro kola.  Pachatel se totiž snažil kolo co nejrychleji prodat. .Na inzerát o prodeji se pachateli ozvali příbuzní okradeného muže a sjednali si s ním schůzku. Na místě pak skutečně nalezli odcizené elektro kolo a muže zajistili před příjezdem policie.
Když policisté čtyřiatřicetiletého muže zadrželi, zjistili, že muž má poměrně pestrý trestní rejstřík a již byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti odsouzen a strávil několik let ve vězení. V současné době byl muž na svobodě, avšak zkušební dobu měl okresním soudem stanovenou až do dubna roku 2021. Muži přitíží i skutečnost, že se svého protiprávního jednání dopustil v době, kdy je na celém území České republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19.
V neděli 6. prosince 2020 zahájili kriminalisté Územního odboru Praha venkov – VÝCHOD trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání zločinu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 2 roky nebo až 8 let, a to právě i z důvodu, že se krádeže dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
9. prosince 2020

Vytvořeno 9.12.2020 15:50:42 | přečteno 189x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load