Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Rozmohl se nám tu nešvar.... jízda se zákazem řízení....

Čtyři řidiče bez řidičského průkazu zastavili policisté 

Během několika uplynulých dní zastavili, a při silničních kontrolách zkontrolovali, policisté z Prahy venkov - VÝCHOD několik řidičů, kteří ale v současné době nevlastní řidičský průkaz, přesněji řečeno jim byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Dne 3. března 2022 takto policisté zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla Audi A8 v obci Klíčany, který ale nebyl schopen řidičský průkaz schopen předložit, protože mu byl odebrán.

O dva dny později kolem 10. hodiny v obci Zápy policisté kontrolovali 39letého řidiče vozidla značky Volkswagen Golf, i tento řidič ale usedl za volant přesto, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2024.

7. března 2022 se rozhodl 31letý muž také pro jízdu bez řidičského průkazu, toho policisté zastavili při silniční kontrole v obci Klecany po 10. hodině ranní, kde řídil osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. Policisté následně zjistili, že muž má vysloveno hned několik zákazů řízení všech motorových vozidel, konkrétně tři.

Posledního z řidičů zaslavili policisté 9. března 2022 po 15. hodině v obci Káraný, kde řídil nákladní vozidlo značky Iveco, ačkoli měl platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2023.

Všichni tito muži se dopustili přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v případě prokázání viny a odsouzení mohou skončit až na 2 roky ve vězení.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
16. března 2022


Vytvořeno 24.3.2022 9:09:19 | přečteno 124x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load