Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Preventivní informace pro občany Ukrajiny na území ČR

Policie České republiky se v návaznosti na vývoji situace velmi intenzivně věnuje zajištění agendy ukrajinských uprchlíků. Kromě snahy o co nejrychlejší zpracování pobytové agendy považujeme za důležitou dostatečnou informovanost osob, kteří na území České republiky hledají pomoc. 



Nepřehledné situace a nejistoty se velmi často snaží v obdobných situacích zneužívat různí podvodníci. Za úplatu je například nabízeno urychlení vyřízení potřebné administrativy nebo zprostředkování zaměstnání. Cizincům mohou v neznámém prostředí chybět informace o tom, že je pobytová agenda, registrace ke zdravotnímu pojištění i registrace v systému Úřadu práce poskytována zcela zdarma. Objevit se však mohou i případy nabídek na zprostředkování lukrativní práce, které v důsledku vedou k donucení k poskytování sexuálních služeb, otrocké práci nebo jiné protiprávní činnosti a další obdobné postupy osob, které se snaží z tíživé situace, často protiprávně, těžit.

Pro potřeby informování občanů Ukrajiny, kteří na našem území hledají útočiště, jsme proto připravili soubor informací o možných rizicích v podobě video spotu, audio spotu a letáku. 

Video spot zde.

pplk. Veronika Hodačová
11. 3. 2022

 • Ukrajina - preventivní informace.pdf
  Velikost souboru:374,4 KB / formát PDF
 • UKRAJINA PREVENCE_AUDIO.mp3
  Velikost souboru:4,2 MB / formát MP3

 • Vytvořeno 14.3.2022 9:49:49 | přečteno 101x | petr.spad
   
  Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
  Přihlášení Cookies
  load