Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Prázdniny ve znamení zvýšených kontrol na středočeských silnicích a dálnicích

KRAJ - Policisté od počátku prázdnin zkontrolovali přes 5000 vozidel. 

Obdobně tak, jako v předchozích letech, si i letos policisté z celé republiky, tudíž i ze Středočeského kraje, připravili dopravně bezpečnostní a preventivní akce a aktivity, které budou realizovat v období celých letních prázdnin. Policisté se ve zvýšené míře zaměří na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na středočeských silnicích a dálnicích.

Dopravní akce, které budeme během letních měsíců realizovat se zaměří na všechny účastníky v silničním provozu, tedy řidiče osobních a nákladních vozidel, motocyklisty, cyklisty, ale i chodce. 

V období od 30. června do 9. července středočeští policisté zkontrolovali už více jak 5000 vozidel a jejich řidičů a zjistili více jak 1000 přestupků. Největším prohřeškem byla rychlost. Celkem 371 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, 353 případů policisté s řidiči vyřešili na místě pokutou, zbylé případy oznámili příslušnému správnímu orgánu.
Dalším nejčastějším přestupkem byla jízda bez zaplaceného dálničního poplatku, celkem ve 117 případech. Osmdesát dva řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy a 23 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu.

V neděli 9. července policisté zkontrolovali 1611 vozidel a zjistili 307 dopravních přestupků. Největším prohřeškem byla opět rychlost, a to v 82 případech. Šest řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu, 6 telefonovalo nedovoleným způsobem, 30 nepoužilo bezpečností pásy, 36 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a 44 z nich nemělo zaplacenou dálniční známku.

Jezděte prosím bezpečně a tak, abyste se vždy vrátili bezpečně domů.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
11. července 2023Vytvořeno 12.7.2023 10:36:25 | přečteno 40x | magdalena.urgosikova
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load