Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Okresní kolo mladých cyklistů

Praha venkov – VÝCHOD - Žáci základních škol soutěžili ve znalostech i ve zručnosti jízdy na kole.

Desítky dětí základních škol z Prahy venkov - východ se ve čtvrtek 11. května tohoto roku zapojily do Okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP 2023. Soutěž proběhla v areálu dopravního hřiště v Čelákovicích. Žáci prvního a druhého stupně základních škol prokazovali své dovednosti při jízdě na dopravním hřišti, jízdě zručnosti a museli projít i testem pravidel silničního provozu. Nechyběla ani zkouška poskytování první pomoci.

Dohled při soutěži Okresního kola mladých cyklistů prováděli policisté z dopravního inspektorátu i čelákovického obvodního oddělení a strážníci městské policie.

Naší snahou bylo pomoci dětem se bezpečně pohybovat v silničním provozu a zvyšovat zábavnou formou jejich zájem o dopravní výchovu. Ověřovali jsme znalosti a dovednosti těchto mladých cyklistů a pomohli jim tak se správně a bezpečně chovat při jízdě na kole s cílem snížit nehodovost dětí.

Všichni soutěžící obdrželi drobné upomínkové ceny, které věnoval BESIP. Akce se obešla bez zranění a ukázalo se, že jsou děti dobře připraveny a ovládají všechna základní cyklistická pravidla chování v silničním provozu.

por. Bc. Lucie Nováková
komisař
P ČR Praha venkov - VÝCHOD

11. května 2023
Okresní kolo mladých cyklistů
Vytvořeno 12.5.2023 7:03:11 | přečteno 11x | jiri.gargosch
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load