Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Nebezpečné oslnění laserem

Oslnění pilotů letadel je trestné. 

Operátoři tísňové linky 158 přijali ve středu 16. ledna v podvečer, v krátkém časové rozpětí dvě oznámení, která se týkala oslnění nejednoho pilota letadla barevným laserem. Paprsky laseru byly zaznamenány z lokality obce Zdib a Horoměřic. Na místo byl okamžitě vyslán vrtulník a policejní hlídky za účelem prověření oznámení a provedení potřebných úkonů.

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. Policisté na Územním odboru Praha venkov – Východ evidují za loňský rok minimálně tři oznámení týkající se oslnění pilota letadla laserem.  

Letos v lednu brandýští kriminalisté sdělili dvaatřicetiletému muži obvinění ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, neboť v září loňského roku na narozeninové oslavě použil zařízení s laserovým světlem. Použitím daného zařízení došlo k oslnění pilota letadla, který naštěstí bezpečně přistál na letišti. V případě prokázání viny obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky nebo zákaz činnosti.

Ačkoliv je někdo přesvědčen, že laserová show na různých oslavách či akcích je neodmyslitelnou součástí anebo jiné neuvážené zacházení s takovým zařízením je zábava, je třeba si uvědomit i následky! V těchto případech naštěstí nedošlo k žádným fatálním událostem, což nevyvrací riziko neštěstí, ke kterému by mohlo dojít.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – VÝCHOD
17.1. 2019

Vytvořeno 21.1.2019 7:54:56 | přečteno 284x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load