Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Na svůj volně odložený mobilní telefon zapomněl

Zapomenutý telefon na veřejně přístupném místě ve firmě si zřejmě nálezce ponechal. 

Policisté z obvodního oddělení Čelákovice se zabývají případem, kdy si šestatřicetiletý muž odložil na veřejně přístupném místě při noční směně ve firmě v Mstěticích svůj mobilní telefon. Po krátké době si to uvědomil a  vrátil se na místo. Tam ho čekalo nemilé překvapení. Jeho mobilní telefon v hodnotě několika tisíc korun si zřejmě někdo odnesl a ponechal. Vzhledem k tomu, že v pouzdře telefonu se nacházela i platební karta, policisté tento případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pachateli, v případě jeho dopadení, hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky, zákaz činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

V případech ztrát a nálezů věcí různé hodnoty, jejichž hodnota dosahuje částky pět tisíc korun a více, se policisté často setkávají s absencí právního vědomí. Občané si v mnoha případech myslí, že si nalezenou věc mohou beztrestně ponechat. Jsou však na velkém omylu. Takovým to jednáním mohou snadno naplnit znaky skutkové podstaty trestného činu podle ustanovení § 219 trestního zákoníku – „zatajení věci“.

Toho se dopustí ten, kdo si přisvojí cizí věc, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
17.7. 2018

Vytvořeno 17.7.2018 13:31:27 | přečteno 250x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load