Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Kontroly rychlosti

Středočeští policisté se znovu zaměřili na kontroly řidičů a dodržování rychlosti jízdy.

Stejně tak, jako v předchozích letech, si i letos policisté ze Středočeského kraje, připravili dopravně bezpečnostní a preventivní akce a aktivity, které budou realizovat v období celých letních prázdnin. Policisté se ve zvýšené míře zaměří na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na středočeských silnicích a dálnicích.

Ve dnech 7. a 11. srpna proběhly další kontroly, kde se středočeští policisté zaměřili především na rychlost jízdy. Zkontrolovali 1954 vozidel a jejich řidičů a zjistili 452 dopravních přestupků. Celkem 427 přestupků vyřídili pokutou na místě v celkové částce 230 tisíc korun. Nejčastějším prohřeškem byla právě rychlost, kterou překročilo 190 řidičů.

Dalším nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla, kdy v takovém vozidle cestovalo 68 řidičů. Dalších 38 řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy a 33 jich cestovalo po dálnici bez zaplaceného poplatku. Šest řidičů usedlo za volant po předchozím požití alkoholu, dva po požití jiných návykových látek a 11 řidičů telefonovalo za jízdy nepovoleným způsobem.

Policisté ale nejenom kontrolovali řidiče…mimo jiné beze zbytku naplňovali heslo pomáhat a chránit, když v sobotu pomohli ženě na dálnici D4, která měla defekt na pneumatice. Policisté z oddělení silničního dohledu ženě pneumatiku vyměnili, aby mohla pokračovat dál v jízdě.

Jezděte prosím bezpečně a tak, abyste se vždy vrátili v pořádku domů.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
15. srpna 2023


Vytvořeno 15.8.2023 10:50:41 | přečteno 29x | magdalena.urgosikova
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load