Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Dopravně bezpečnostní akce

Policisté rozdávali motorkářům reflexní šle. 

Na území Prahy venkov – Východ proběhla ve čtvrtek 30. srpna dopravně bezpečnostní akce, během níž se policisté zaměřili zejména na řidiče motocyklů. Při kontrole se zaměřili na technický stav motocyklu, předepsané doklady a dodržování všech pravidel a povinností, které stanoví právní předpisy. Současně se policisté věnovali i dalším problematikám jako například pátrání po osobách a věcech, po odcizených vozidlech či nelegální migrace.

Jako bonus celé akce byl dárek pro motorkáře, kteří z rukou policistů dostávali reflexní šle. Cílem akce bylo především upozornit na důležitost zviditelnění motocyklů v silničním provozu. Jednou z častých příčin zavinění dopravní nehody s účastí motocyklisty je právě jeho přehlednutí dalším řidičem v silničním provozu. Silniční kontrole neunikli ani ostatní řidiči motorových vozidel.

Během akce bylo zkontrolováno téměř 100 vozidel. V 16 případech policisté zjistili přestupkové jednání řidičů. Kromě jednoho případu, který byl oznámen příslušnému správnímu orgánu, byli ostatní hříšnici řešeni příkazem na místě. Žádný z kontrolovaných řidičů neřídil pod vlivem alkoholu či jiné omamné a psychotropní látky.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
31.8. 2018 

Vytvořeno 3.9.2018 15:40:51 | přečteno 246x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load