Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Během pár dní vyhaslo několik životů při dopravních nehodách

Policisté vyjížděli během noci ke dvěma tragickým nehodám, další na sebe nenechala dlouho čekat. 

Během uplynulého víkendu došlo na území Prahy venkov – Východ ke dvěma tragickým dopravním nehodám. V sobotu ještě před půlnocí vyjel řidič osobního vozidla ze silnice v katastru obce Mochov, kde se střetl se vzrostlým stromem. Nejen on, ale i jeho spolujezdec utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehli.

O pár hodin později zasahovaly veškeré složky integrovaného záchranného systému u další neméně tragické události. Kolem druhé hodiny ráno řidič osobního vozidla taktéž sjel ze silnice mimo vozovku, kde v členitém terénu havaroval. Společně s ním uvnitř automobilu jely další dvě osoby. Jeden z cestujících bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Další spolujezdkyně a řidič byli se zraněním převezeni do nemocnice.

V tomto případě zřejmě sehrál svoji roli i alkohol, který byl zjištěn odborným měřením v dechu řidiče vozidla. Zjištěná hodnota byla téměř dvě promile.

Na začátku týdne, tedy v úterý 23. června po desáté hodině dopoledne jsme přijali informaci a další tragické události. Řidič dodávky při projíždění přes nechráněný železniční přejezd v katastru obce Zápy nedal přednost projíždějícímu osobnímu vlaku, který narazil do pravé přední části dodávky. Na místě spolujezdce seděl muž, který způsobenému zranění na místě podlehl. Řidič byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice.

Příčiny a všechny okolnosti u výše uvedených tragických dopravních nehod jsou nyní předmětem šetření brandýských kriminalistů.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

Jistě je důležité připomenout a zmínit plnou soustředěnost nejen řidičů, ale všech účastníků stále houstnoucího provozu a věnování se dění kolem sebe.

por. Mgr. Eva Hašlová
25.6. 2020Vytvořeno 26.6.2020 11:43:29 | přečteno 244x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load