Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - SRPEN 2018

Napadení cyklisty

Dne 1.8.2018 v 07.40 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od muže, bytem Prokopa Holého, Čelákovice, že byl v Sadech 17. listopadu napaden mužem, bývalým manželem jeho současné partnerky. Oznamovatel hlídce uvedl, že jej útočník napadl ve chvíli, kdy jel na kole, a to údery zavřenou dlaní do oblasti zad a břicha. Vzhledem k tomu, že na šlapkách kola měl tzv. klipsny, nemohl dát nohy ihned na zem, a proto z kola spadl. Při tomto pádu utrpěl bolestivé odřeniny na horních i dolních končetinách. Po tomto napadení útočník ihned z místa utekl, aniž by se přesvědčil o zdravotním stavu muže. Hlídka MP hovořila na místě poškozeným, který na místě odmítl lékařské ošetření. Hlídka proto muže poučila o tom, aby si tedy sám došel k lékaři a s lékařskou zprávou učinil případné oznámení na PČR.


Otevřené vozidlo

Dne 6.8.2018 v 09:15:00 hodin telefonicky oznámil občan, že v ulici Chodská parkuje vozidlo, které je otevřené. Hlídka provedla perlustraci majitele vozidla přes CRV. Jelikož majitel vozidla je z Prahy, byla kontaktována spádová Městská policie Praha, která hlídce přislíbila vyrozumění majitele vozidla v místě jeho trvalého bydliště. Po chvíli hlídku MP Čelákovice telefonicky kontaktoval majitel vozidla s žádostí, aby hlídka MP Čelákovice jeho vozidlo uzamkla. Žádosti bylo vyhověno.


Pobodaný muž

Dne 7.8.2018 ve 22:25 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od operačního PČR Praha-východ, o pobodaném muži v Jungmannově ulici. Hlídka MP Čelákovice se dostavila na místo, kde bylo zjištěno, že se zde nachází pobodaný muž, který hlídce PČR nadýchal 3,74 promile. Dále byly na místě přítomni další 2 muži, ukrajinské národnosti a jejich matka. Jeden z mužů nadýchal rovněž 3,74 promile. Zraněný muž byl ZZS převezen do traumatologického centra do nemocnice na Bulovce.


Cizinci a alkohol

Dne 10.8.2018 v 10:10 hodin se dostavila na služebnu MP Čelákovice paní oznamovatelka s tím, že se dvě zjevně opilé osoby měly dopouštět výtržnosti v okolí pošty na náměstí 5. května. Hlídka na místě zkontrolovala blízké okolí pošty a také projela náměstí s přilehlými parky. Na popsané osoby však nenarazila. Při další obchůzce však hlídka MP dle popisu zmíněné osoby našla. Jednalo se o dva muže cizí národnosti, kteří byli pod vlivem alkoholu. Hlídka MP Čelákovice muže důrazně poučila a z náměstí osoby vykázala. Ti se poklidně odebrali do svých domovů.


Napadení přítelem

Dne 13.8.2018 v 01:42 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od ženy, bytem Hrob, okres Teplice, že měla být napadena jejím přítelem. Hlídka MP se dostavila na místo, kde bylo zjištěno, že k napadení opravdu došlo. Napadená žena byla poučena o možném dalším postupu. Ta hlídce dále uvedla, že u jejího přítele se nacházela jejich spící dvouletá dcera. Žena byla zjevně pod vlivem návykové látky - alkoholu, která se odmítla podrobit dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Proto byla dále poučena o tom, že jejich dítě do jejího vystřízlivění zůstane u přítele. Vzhledem k tomu, že žena neměla kam jít a odmítala zůstat u rodičů svého přítele, hlídka ženu v čase 3:15 hodin s jejím souhlasem odvezla na služebnu MP, kde zůstala do rána. Hlídkou byla v 6:20 hod. odvezena zpět ke svému dítěti.

 

Sražený chlapec

Dne 14.8.2018 v 9:50 hodin telefonicky oznámila občanka Čelákovic, že na náměstí v Čelákovicích došlo na přechodu pro chodce k dopravní nehodě, kdy neznámý cyklista srazil jejího 5-ti letého vnuka a z místa odjel. Hlídka MP se dostavila ihned na místo, kde zjistila, že oznamovatelka i s vnukem již sedí na lavičce vedle kašny. Na místě oznamovatelka dále uvedla, že cyklista jel od ulice Stankovského, přes náměstí a dál směrem do ulice Sedláčkova. Její vnuk nebyl viditelně zraněn, pouze byl v šoku a stěžoval si na bolest levého ucha. Proto hlídka na místo přivolala RZS a celou věc oznámila OO PČR Čelákovice. Dále bylo zjištěno, že cyklista byl muž, mladšího věku, který měl na sobě světlé triko a jednalo o sportovní kolo s berany. Jiné poznatky k cyklistovi se nepodařilo zjistit. Na místě si věc převzala PČR a hlídka MP provedla kontrolu města za účelem zjištění cyklisty s negativním výsledkem.

 

Pobíhající kůň

Dne 18.8.2018 v 7:34 hodin obdržela hlídka MP oznámení od PČR Milovice, že přijali oznámení o pobíhajícím koni v Přerově nad Labem. Hlídka MP se dostavila na místo kde zjistila, že kůň patří pravděpodobně jim známé paní. Hlídka MP se proto pokusila telefonicky spojit s totuto paní. Telefon však nezvedala a ani jí nezastihla na místě. Koně se hlídce také nepodařilo vypátrat, proto byl kontakt na majitelku předán PČR Milovice. Později dopoledne volala slečna která hlídce uvedla, že zmíněná paní je na dovolené a s koni jí pomáhá právě ona. Dále slečna uvedla, že pobíhajícího koně odchytli a vedou jej zpět do výběhu.


Rozbité okno

Dne 23.8.2018 ve12:49 hodin telefonicky oznámila pracovnice čínské restaurace v OD Tesco, že jí někdo rozbil okno u auta. Hlídka na místě šetřením zjistila, že někdo nejspíše pomocí nějakého předmětu rozbil okno předních levých dveří. Dále bylo zjištěno, že vozidlo patří leasingové společnosti. Hlídka zavolala do leasingové společnosti z důvodu zjištění informace, kam se v tomto případě má vozidlo odvézt na výměnu rozbitého skla. Hlídce MP bylo sděleno, že toto je věc sjednaného pojištění u vozidla, kam následně bylo zavoláno z důvodu jazykové bariéry oznamovatelky. Poté byl hlídkou MP celý následný postup oznamovatelce tlumočen.

Vytvořeno 11.12.2018 12:47:01 | přečteno 388x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load