Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - PROSINEC 2018

Férovka

Dne 23.11.2018 ve 21:15 hodin oznámila hlídce MP Čelákovice obsluha jednoho podniku a následně i několik dalších osob, že v ulici Sedláčkova před zmíněným podnikem došlo k napadení osoby. Hlídka MP se dostavila na místo, kde ztotožnila přítomné dva muže. Údajně se mělo jednat o aktéry oznámené potyčky. Oba muži shodně hlídce MP uvedli, že jeden z těchto mužů toho druhého vyzval k rovnocennému souboji a muž tuto výzvu přijal. Oběma borcům bylo nabídnuto lékařské ošetření, které oba odmítli a poté se oba odebrali domů.

 

Opilý mladík

Dne 2.12.2018 v 1:41 hodin spatřila hlídka MP Čelákovice při běžné hlídkové činnosti v ul. Stankovského, u křižovatky s ul. Masarykova, mladíka ležícího na zemi a kolem něj hlouček dalších osob. Dotazem MP na místě bylo zjištěno, že mladík požil větší množství alkoholu a následně upadl na zem. Na místo byla přítomnými osobami již přivolána RZS. Hlídka na místě setrvala do příjezdu RZS. Mladík byl hlídkou MP ztotožněn a poté byla informována jeho matka s tím, že bude mladík převezen RZS do nemocnice Na Bulovce.

 

Holuby na střeše

Dne 3.12.2018 v 16:41 hodin na žádost MěÚ OŽP hlídka MP Čelákovice provedla šetření údajného týrání holubů na střeše sokolovny. Hlídka se dostavila na místo, kde hovořila se správkyní sokolovny. Ta hlídce MP sdělila, že holuby mají na balkóně mláďata, kterým nosí potravu a proto jsou tak hlasitá. Balkón je údajně zabezpečený sítí, ale pravděpodobně je tam otvor, kterou se holuby na místo dostali. Paní Slánská slíbila, že jakmile holuby mladé vyvedou, síť opraví a zamezí dalšímu vstupu holubů na balkón.

 

Rušení nočního klidu

Dne 5.12.2018 ve 22:49 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení, že do vedlejšího statku najíždí kamiony, tůrují motory a ruší tak noční klid. Hlídka na místě nalezla zaměstnance cirkusu, kteří se dnes vraceli z cest a potřebovali zazimovat zvířata. 
Hlídka dotyčné informovala o tom, že jejich počínání ruší sousedy. Majitelka cirkusu z oznámení okamžitě identifikovala souseda s tím, že jim dělá dlouhodobě problémy a naschvály. Na dotaz hlídky, proč najíždí tak pozdě, bylo sděleno, že se vrací ze vzdálenosti více než 500 km a lépe to časově nevyšlo.

 

Nehoda nebyla náhoda

Dne 9.12.208 v 05:21 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice SMS oznámení o dopravní nehodě se zraněním mezi Mochovem a Nehvizdy. Hlídka MP Čelákovice se dosatvila na místo, kde bylo zjištěno vozidlo v příkopě. Na místě byly přítomny další složky IZS. U vozidla byl zastižen mladík, který tvrdil, že vozidlo neřídil. Vozidlo prý řídila jeho kamarádka, která však z místa utekla. Přesto byl mladík podroben dechové zkoušce s negativním výsledkem. Následným šetřením ze strany PČR však bylo prokázáno, že uvedený mladík vozidlo skutečně řídil i přesto, že neměl příslušné řidičské oprávnění a vozidlu chyběla platná STK o jeho způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích.

 

Dřevěnné štěpky

Dne 10.12.2008 v 18:13 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení, že v tunýlku u ulic J. Zacha a Alej J. Wolkera leží dřevěnné štěpky. Podle oznamovatele projíždějící auta musí na místě spomalovat a mohlo by zde dojít k dopravní nehodě. Hlídka MP se dostavila na místo. Po následné konzultaci s velitelem SDH a vzhledem k času hlídka MP už ani nekontaktovala TS a štěpky odklidila vlastním hrablem, které si jeden ze strážníků vyzvedl ze svého domova. Během odstraňování byl na pár minut zastaven provoz v tunýlku a bylo použito výstražné světelné zařízení. Následně byla druhý den strážníky celá věc předána TS s žádostí o doklizení.

 

Podezřelé chování

Dne 12.12.2018 v 00.34 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice oznámení od občanky, že již zhruba půl hodiny jim neznámý muž sedí v autě před vchodem domu naproti. Po asi 10 minutách vystoupí, vejde do vchodu, rozsvítí, kdy pak zhruba po 2-3 minutách čekání opět vyjde ven, zapálí si a pak zase sedne do auta. Toto se mělo opakovat několikrát. Matka oznamovatelky má prý strach a nemůže spát, protože toho muže nepoznává. Nejedná se prý o jí známého souseda a prosí hlídku MP, zda by situaci neprověřila. Hlídka MP se dostavila na místo, kde zkontrolovala i přilehlé ulice a okolí. Na žádnou podezřelou osobu, ani v autě však již nenarazila.

 

Potyčka na ubytovně

Dne 13.12.2018 v 16:40 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice žádost od OO PČR Čelákovice o asistenci na ubytovně v Čelákovicích, ul. Sedláčkova. Má zde docházet k potyčce mezi ubytovanými. Hlídka MP Čelákovice se dostavila na místo, kde již byla přítomna také hlídka PČR. Obě hlídky se společně dostavily na pokoj ubytovny, kde mělo docházet k potyčce dvou mužů. Zde se již nacházel pouze poškozený, občan SR. Jmenovanému byla přivolána RZS, která muže zraněného na hlavě odvezla do nemocnice Na Bulovce. Jako podezřelý byl zjištěn muž, občan SR, který byl ubytován také na uvedené ubytovně. Celou věc si na místě převzala PČR, která v dané věci dále prováděla další šetření.


Vytvořeno 29.5.2019 12:30:42 | přečteno 374x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load