Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - LEDEN 2019

Nález peněženky

Dne 15.12.2018 ve 12:00 hodin se na služebnu se dostavila občanka, bytem Rumunská, Čelákovice, která odevzdala pánskou černou koženkovou peněženku, která obsahovala doklady, kde bylo zjištěn, že má osoba pobyt hlášen na adrese Mochov. Jmenovaného se podařilo telefonicky kontaktovat a vyrozumět jej o nastalé situaci. Dotyčný hlídce sdělil, že je momentálně v Praze. Až pojede zpět, telefonicky si dohodne s hlídkou termín převzetí. V 15.30 hodin byla poté peněženka předána majiteli.

 

Opilý muž

Dne 21.12.2018 v 03:21 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení, že na schodech před prodejnou SAM spí opilý mladý muž. Hlídka MP na místě našla mladíka v popsaném stavu, jehož dlouho nebylo možné probudit. Hlídce MP se po chvíli podařilo mladého muže probudit a zjistit jeho jméno. Jeden ze strážníků si také vzpomněl, že osobu již před časem řešil ve věci přestupku proti veřejnému pořádku. Z tohoto zápisu bylo zjištěno místo trvalého pobytu mladého muže. Poté byl mladík na uvedené adrese předán jeho rodičům.

 

Olejová skvrna

Dne 22.12.2018 v 15:30 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od PČR, že občan oznámil, že na parkovišti u domu stojí motorové vozidlo, ze kterého nejspíše vytékají provozní kapaliny. Hlídka PČR je tou dobou v Mochově a žádá o prověření oznámení s tím, že se na místo rovněž dostaví. Na místě hlídka spatřila motorové vozidlo tovární značky BMW. Šetřením na místě bylo zjištěno, že na ploše parkoviště je skutečně ropná skvrna, která však evidentně nepochází z uvedeného vozidla, pod kterým bylo čisto. Na místo se poté dostavila hlídka PČR, která informovala HZS a vyžádala si na místo výjezd, který skvrnu zasypal sorbentem.

 

Zraněná labuť

Dne 23.12.2018 v 16.50 hodin hlídce MP oznámila PČR, že v ul. Mochovská u sběrného dvora se pohybuje zraněná labuť. Hlídka se dostavila na místo, kde se zkontaktovala s oznamovatelkou. Na místě bylo zjištěno, že tato labuť není zraněná, nýbrž je pouze dezorientovaná. Celá věc byla telefonicky konzultována s osobou ze záchranné stanice, který hlídce doporučil labuť chytit a odvézt na vodní plochu s tím, že tam se již o sebe postará sama. Hlídka MP labuť odchytla a následně byla vypuštena do náhonu pod místním muzeem.

 

Odstavené vozidlo

Dne 3.1.2019 v 16:35 hodin během hlídkové činnosti si hlídka všimla vozu v příkopě na silnici č. 245 ve směru z Lázní Toušeň na Čelákovice. Hlídka zastavila za vozem a místo označila pomocí VRZ a výstražného trojúhelníku. Na místě zjištěn řidič, který prorazil kolo a s OA sjel mimo silnici. Na místě byla dále jeho manželka, která přivolala odtahovou službu. Při řešení situace řidič uklouzl na kluzké silnici a upadl na záda. Hlídka MP mu s pomocí dvou dalších řidičů pomohla vstát a přesvědčila se, zda není zraněný. Opakovaně se ještě tázala, zda není zraněný. Ten hlídce sdělil, že je v pořádku a nepřál si ani lékařské vyšetření. Jeden z ochotných řidičů se nabídl, že paní odveze domů do Čelákovic. Ta s tím souhlasila. Hlídka na místě vyčkala s panem řidičem ve služebním voze do příjezdu odtahové služby. Ta přijela na místo před 18:00 hodinou. Hlídka pomohla s vyproštěním OA a s panem řidičem doprovodila odtahovou službu do místa bydliště řidiče, kde byl pan řidič předán manželce.

 

Podezřelé osoby

Dne 13.1.2019 v 18:15 hodin přijala hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od občana, že před nádražím se nachází černé vozidlo slovenské RZ, ze kterého vystoupilo pět osob. Čtyři muži a jedna žena. Občan sdělil, že tyto osoby dle jeho informací jezdí krást na Černý Most do nákupního centra a chovají se podezřele i v Čelákovicích. Popis osob odpovídá popisu osob, které způsobily v průběhu listopadu dopravní nehodu s několika poškozenými vozidly v ul. Rumunská a z místa ujeli. V tomto případě řídili osobní vůz Škoda Octavia stříbrné barvy. Předáno noční směně k dalšímu prověření a případnému zvýšenému dohledu v oblasti u nádraží a zaměření se na provoz zmíněného vozidla.

 

Pád z kola

Dne 18.1.2019 v 9:50 hodin si hlídka MP při hlídkové činnosti všimla ženy, která spadla z kola. Hlídka u dotyčné zastavila. Ta hlídce sdělila, že se jí zamotala hlava. Sanitku dotyčná odmítla s tím, že právě jede ke svému doktorovi. Hlídka i přesto dotyčnou doprovodila a předala ženu panu doktorovi k následnému vyšetření.

Vytvořeno 29.5.2019 12:37:57 | přečteno 359x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load