Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - KVĚTEN 2018


Vozidlo bez řidiče

23.4.2018 v 10:40 hod. tel. oznámení od občanky, že do jejího vozidlo na parkovišti za nabouralo vozidlo. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o nehodu, kdy se nezabržděné vozidlo dalo samovolně do pohybu a narazilo do stojícího vozidla naproti zaparkované. Hlídka na místě mluvila s majitelkou nabouraného vozidla značky BMW X5. Hlídka paní oznamovatelce vysvětlila další možné úkony. Dopravní policii na místo nechtěla přivolat, neboť škoda na vozidle byla zjevně minimální. Nezabržděné vozidlo hlídka odtlačila zpět a zajistila vozidlo založením špalku za zadní kolo. Lustrací byl zjištěn majitel vozidlo, kterému paní oznamovatelka napsala vzkaz a umístila za stěrač. Ten se dostavil na služebnu MP Čelákovice s tím, že s oznamovatelkou již mluvil, a že se dohodli na dalším postupu.

Napadení

2.5.2018 15:15 hodin telefonicky požádala DS OO PČR o prověření oznámení, týkající se fyzického napadení osoby v ulici Náměstí 5. května. Hlídka se dostavila na místo, kde se nacházela zraněná osoba. Jednalo se o muže, který krvácel z levého obočí. Hlídka MP Čelákovice mu poskytnuta první pomoc a byla na místo přivolána rychlá záchranná služba. K věci bylo dále zjištěno, že muž byl napaden třemi neznámými muži. O věci byla vyrozuměna PČR OO Čelákovice, která se také na místo dostavila a věc si převzala k dalšímu opatření. Ze strany hlídky MP Čelákovice byly provedeny nezbytné úkony, zejména zjištění svědků události.

Nevolnost

3.5.2018 09:40 hodin byla hlídce předána zpráva od ředitele Městské policie Čelákovice, že na náměstí u lékárny " Benu ", se na lavičce nachází starší paní, které je nevolno, záchranou službu však odmítá přivolat. Hlídka na místě zjistila, že se ženě motá hlava. Po dohodě, byla paní hlídkou dopravena ke svému ošetřujícímu lékaři v Čelákovicích, kde byla vyšetřena. Lékař konstatoval, že nebyl shledán důvod k převozu do nemocnice. Žena byla ponechána u jejího ošetřujícího lékaře. Poté byl  kontaktován její syn, který si zde maminku vyzvedl.

Sekání trávy

5.5.2018 08:55 hodin telefonicky oznámila paní z Čelákovic, že dnešního dne kolem 08.50 hod. došlo k tomu, že při sečení trávy odlétl od jedné z motorových kos kámen, který rozbil okno u dveří řidiče jejího motorového vozidlo. Na místě bylo zjištěno, že okénko bylo kompletně rozbito. Kosu, od které odlétl kámen ovládal muž slovenské národnosti, který k věci uvedl, že je zaměstnancem firmy z Kralup nad Vltavou. Poškozená uvedla, že již hovořila s majitelem firmy, který jede na místo a vzniklou škodu s ní bude řešit přes pojišťovnu. Hlídka na místě pořídila fotodokumentaci.

Uhynulé ryby

6.5.2018 13:13 hodin oznámil občan, že v Přerově nad Labem v Kounickém potoce je velký výskyt uhynulých ryb. Kontaktována rybářská stráž (RS) Čelákovice. Hlídka MP se společne s RS dostavila na místo, kde pořídila fotodokumentaci. Členové RS hlídce sdělila, že si přivezou vlastní nástroje a provedou vytažení uhynulých ryb. Hlídka MP kontaktovala Odbor životního prostředí MěÚ Lysá nad Labem. Dále kontaktovala OO PČR Milovice. Hlídka se rozhodla tuto celou věc oznámit na příslušný úřad a také zkontaktovala Povodí Labe, kteří přislíbili, že na místo vyšlou svůj tým nebo hasiče na odklid uhynulých ryb.

 

Venčení psů

7.5.2018 10:21 hodin se na služebnu dostavila občanka, že v ulici Na Stráni venčila nějaká paní dva psy. Najednou se rozutekli, prudce napnuli vodítko a paní udělala salto vzad. Paní si stěžuje na velikou bolest ruky, v oblasti žeber a nemůže dýchat. Hlídka MP Čelákovice na místo přivolala RZS. Hlídka předala poraněnou ženu RZS, která byla převezena do nemocnice na Bulovce k dalšímu ošetření. Pro psy se dostavila dcera.

 

Sousedské spory

9.5.2018 v 15:59 hodin telefonicky oznámil občan, bytem Čelákovice, ulice Prokopa Holého, že má spory se svou sousedkou. Včera když oznamovatel kouřil na balkoně, měla ho jeho sousedka údajně polít vodou. Dne 09. května 2018 potkal  paní sousedku ve vestibulu domu v ulici Spojovací a začal se s ní hádat. Navzájem se slovně napadali a uráželi. Poté se začali tahat a paní roztrhla oznamovateli tričko a utrhla mu řetízek na kru. Hlídka se dostavila na místo, kde se dotazovala obou zúčastněných stran, zda si žádají lékařské ošetření, což obě strany odmítly. Dále se hlídka zajímala, zda si přejí něco oznamovat, přičemž obě strany opět odmítly s tím, že nechtějí nic řešit.

 

 

 

Vytvořeno 17.7.2018 15:00:17 | přečteno 273x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load