Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - DUBEN 2019

Koncem března byla hlídka MP informována o nálezu platební karty. Dle údajů na této platební kartě byla cestou infolinky uvedené banky vyrozuměna majitelka, která se následně s hlídkou MP telefonicky spojila a tato karta byla oprávněné osobě předána.

Hlídka MP přijala telefonické oznámení, že na cyklostezce u Labe byl nalezen papoušek, patrně Agapornis Fišerův, který byl ve špatném fyzickém stavu a podchlazený. Tento papoušek měl  na noze kroužek,který byl však nečitelný, proto byl umístěn na služebně v teplé místnosti. Provedeným pátráním se podařilo zjistit majitele, který se pro svého papouška dostavil na služebnu MP.   

Zaměstnancem Českých drah bylo oznámeno, že v Čelákovicích v kolejišti leží velká taška s podezřelým obsahem. Hlídka MP se dostavila na místo, kde bylo zjištěno, že uvedená taška není nijak nebezpečná a obsahem je pouze kovový sběr bezcenných věcí. Vzhledem k tomu byla taška zlikvidována ve sběrném dvoře města.

Hlídka MP byla OO PČR Čelákovice požádána o součinnost při pátrání po psychicky nemocném muži, který by mohl být i nebezpečný. Tento den bylo hlídce MP oznámeno, že v Čelákovicích se pohybuje podezřelý muž. Hlídka MP tohoto muže nalezla a provedenou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o hledaného muže. Na místo přivolána hlídka PČR a muž za asistence strážníka převezen RZS do zdravotnického zařízení.  

Při hlídkové činnosti hlídka MP na náměstí 5. května odchytila volně pobíhajícího buldočka. Pes byl umístěn na služebnu a vzhledem k místní znalosti byla vyrozuměna majitelka, která si následně svého psa na služebně převzala.

Během noční služby si hlídka MP povšimla jedoucího motorového vozidla, které nesvítilo. Vzhledem k tomu byl řidič zastaven a na výše uvedené upozorněn. Při komunikaci s hlídkou MP byl z řidiče silně cítit alkohol, což bylo následně potvrzeno i dechovou zkouškou, která přítomnost alkoholu potvrdila v hodnotě více jak 1,5 promile. Vzhledem k tomu si celou věc na místě převzala hlídka PČR.

Při hlídkové činnosti v obci Přerov n. L. byl strážníky MP nalezen v uzamčeném zaparkovaném vozidle pes, který  jevil známky dehydratace z velkého tepla. Vzhledem k tomu byla provedena lustrace vozidla a vypátrán majitel, který zde nakupoval. Následně byla ihned zjednána náprava a majitel se o svého psa postaral.

Hlídce MP bylo v ranních hodinách oznámeno, že v sadech 17. listopadu hoří dřevěná bouda na hračky. Po příjezdu na místo hlídka MP požár uhasila hasicím přístrojem, který vozí ve služebním vozidle. Následně se na místo dostavili hasiči, kteří provedli kontrolu požářiště.

Hlídka MP byla požádána OO PČR Čelákovice o asistenci při údajném odchytu medvěda s mládětem, kteří se dle oznámení měli volně pohybovat v okolí prodejny Tesco. Provedeným pátráním se medvědy nepodařilo nalézt, ale nedaleko místa události byla nalezena volně pobíhající tibetská doga. Po provedeném odchytu byl zjištěn majitel, kterému byla doga předána.

Strážník MP Čelákovice v době svého osobního volna uslyšel na ulici volání „zloděj, chyťte ho“ a viděl dva běžící muže. Vzhledem k tomu pomohl poškozenému se zadržením zloděje. Při zákroku strážník použil donucovacích prostředků hmatů a chvatů a prokázal příslušnost k městské policii. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou věc převzala, neboť se jednalo o cizince, který právě provedl vloupání do rodinného domu a odcizené věci měl ještě při sobě.

Hlídka MP si při obchůzkové činnosti povšimla podezřelého vozidla, které bylo zaparkováno v jedné z ulic v Čelákovicích. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že vozidlo bylo nedávno odcizeno v Praze. Vzhledem k tomu bylo o události informováno OO PČR, které se na místo dostavilo a celou věc si převzalo k dalšímu opatření.

Začátkem dubna byla hlídka MP informována o nálezu podezřelého předmětu připomínající minometný granát. Hlídka se dostavila na místo a uzavřela okolí nálezu. Provedenou prohlídkou bylo zjištěno, že se zřejmě skutečně jedná o minometný granát a proto byla cestou OO PČR přivolána pyrotechnická služba PČR, která podezření potvrdila a nebezpečný předmět zajistila a odvezla k odborné likvidaci.  

 


Vytvořeno 29.5.2019 12:47:03 | přečteno 400x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load