Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - DUBEN 2018


ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD

30.3.2018 ve 3.10 hodin požádal hlídku MP Čelákovice operační důstojník PČR Středočeského kraje o prověření skutečnosti, že závory na železničním přejezdu směrem na Mstětice jsou již přes půl hodiny spadlé a při tom nesvítí červené světlo. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Následně celou věc prověřila u výpravčího, kdy bylo zjištěno, že došlo k poškození výhybky na kolejovém tělese v jejímž důsledku se poškodilo zabezpečovací zařízení. Dále uvedla, že je odstávka veškerého provozu na tomto úseku železnice. Hlídky PČR a MP proto umožnily průjezd vozidel, která u závor čekala.

 

ZNEČIŠTĚNÁ POZEMNÍ KOMUNIKACE

3.4.2018 v 16:48 hodin oznámili občané města Čelákovic, že v ulici J. Zacha někdo vysypal na pozemní komunikaci hlínu. Hlídka na místě zjistila, že z projíždějícího nákladního automobilu se uvolnilo zadní čelo a na zem se vysypal písek o přibližné váze jedné tuny. Hlídka se dostavila do firmy Metrostav na vlakové nádraží, kde kontaktovala stavbyvedoucího zmíněné firmy. Ten hlídce přislíbil nápravu. Silnice byla zprůjezdněna v 17:55 hodin. Do té doby zde hlídka MP Čelákovice usměrňovala provoz, aby zde nedošlo k dopravní nehodě, nebo ke kolizi vozidla s pracovníky, kteří uklízeli vysypanou zeminu.

 

ZRANĚNÝ OBČAN

3.4.2018 ve 20.05 hodin se na služebnu MP Čelákovice dostavil hlídkám velmi známý občan bytem Čelákovice, přičemž měl obličej celý od krve a dle jeho sdělení měl rozbitou hlavu. Hlídka se opakovaně muže dotazovala, zda mu zranění způsobila cizí osoba. Ten sdělil, že si úraz způsobil pádem. Muži byla poskytnuta první pomoc a byla přivolána RZS. Po příjezdu záchranné služby středočeského kraje byl muž dopraven do sanitního vozidla, kde byl ošetřen, přičemž lékařem bylo zjištěno, že na temeni hlavy má hlubokou tržnou ránu. Na dotaz lékaře, zda mu úraz způsobila cizí osoba, opět odpověděl, že nikoliv. Muž byl následně převezen do nemocnice v Praze k dalšímu ošetření. O věci byla informována take hlídka PČR OO Čelákovice.

 

ZAPARKOVANÁ VOZIDLA

7.4.2018 v 5.56 hodin oznámil muž, že v obci Mochov, v okolí kostela je zaparkována spousta vozidel a místy nelze projet. Na místě hlídka MP Čelákovice zjistila, že na parkovištích v centru obce v blízkosti kostela parkuje více něž 200 vozidel. Hlídka situaci zadokumentovala. Situaci nelze řešit přímo na místě. Společně s panem starostou obce bude nutno proti podobnému jednání přijmout opatření, aby se tato situace v dopravě již neopakovala.

HÁDKA

9.4.2018 v 15.30 hodin telefonicky oznámila občanka z Čelákovic, že v ulici Křižíkova (dělnické domy) má u jistého pána docházet k potyčce mezi ženou a mužem. Hlídka na místě zastihla na dvoře jednoho z domů muže a jeho přítelkyni. V době příjezdu hlídky mezi oběma docházelo ke slovní rozepři, nikdo však nebyl zraněn. Hlídka MP Čelákovice oba uklidnila a po zjištění věci doporučila, aby žena odjela do místa svého bydliště. Ta hlídce uvedla, že měla v úmyslu odjet do Prahy.  Ještě za přítomnosti hlídky žena odešla na vlakové nádraží a odjela.

 

ŘIDIČ A ALKOHOL

11.4.2018 v 11:45 hodin oznámil hlídce MP Čelákovice policista z PČR OO Čelákovice, že obdržela oznámení s tím, že muž který popíjel pivo v hospodě v ulici Rumunská poté sedl do vozidla a odjíždí. Hlídka se vydala na místo, kde již byl výše uvedený policista, který zmíněné vozidlo – dodávku zastavil. Při příjezdu hlídky MP Čelákovice byla u muže provedena policistou OO PČR Čelákovice první dechová zkouška. Hlídka MP Čelákovice poté na místě asistovala PČR. Celou věc dále řešila OO PČR Čelákovice.

OMAMNÉ LÁTKY

12.4.2018  v 01:01 hodin oznámil operační PČR Praha – venkov skutečnost, že v ulici Jaselská někdo volá o pomoc. Hlídka MP Čelákovice na místě společně s hlídkou PČR OO Čelákovice. Zde byli přítomni i občané města, kteří volání slyšeli také. Obě hlídky včetně občanů prohledali park a blízké okolí. Nikde však nikoho nenašli. Při zpáteční cestě do vozidlo  na hlídky ,,vybafl” ze zahrady občan, který byl viditelně pod vlivem omamné, psychotropní nebo jiné návykové látky. Na místě byla přítomna i oznamovatelka,  sousedka majitelů domu, u kterých byla osoba na návštěvě. Po chvíli se na místo dostavil i majitel domu . Při rychlé kontrole domu sdělil, že není nic rozbitého a ani odcizeného. Osoba pod vlivem hlídce sdělila, že ho všude pronásledují, loví a chytají, že většinou to je sranda, ale ne tentokrát. Dále hlídce sdělil, že přespává v Kollárově ulici, kam se i poté vydal. Věc dále v řešení PČR.

 

 

Vytvořeno 17.7.2018 14:57:56 | přečteno 273x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load