Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - ČERVENEC 2018


Dopravní nehoda

Dne 11.6.2018 v 11:10 hodin při hlídkové činnosti oznámila občanka, že v ulici Masarykova došlo k drobné dopravní nehodě s tím, že do jejího motorového vozidla, které měla zaparkované na uvedeném místě nacouval řidič jiného vozidla. Oba účastníci byli poučeni o dalším postupu. Vzhledem k tomu, že údajný viník dopravní nehody tvrdil, že nic nepoškodil,  hlídka na místo přivolala policii ČR k dalšímu šetření.

 

Rybářská stráž

Dne 20.6.2018 00:43 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od rybářské stráže, že má problémy s rybářem, kterému se chystají zadržet rybářský lístek z důvodu nedodržení platných předpisů při rybolovu. Jako místo události byl uveden břeh Labe mezi Sedlčánkami a Přerovem nad Labem. Hlídka se dostavila na místo, kde asistovala při řešení události, která byla plně v kompetenci rybářské stráže. Hlídka MP Čelákovice byla na místě pouze z důvodu bezpečnosti rybářské stráže.

 

Agresivní vnuk

Dne 21.6.2018 v 17:40 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice oznámení od muže, že u jeho dcery v bytě pobýva vnuk, který má do bytu zákaz vstupu. Prý jeho dceři nadává. Hlídka se dostavila na místo, kde bylo zjištěno, že v uvedeném bytě je přítomna paní a take se zde nachází její syn, který je hlášen trvalým bydlištěm na MÚ Čelákovice. Její syn jí v bytě kouří, je pod vlivem alkoholu, nadává své matce, sestře i dědovi a odmítá z bytu odejít. Hlídka na místě muže vyzvala, aby byt ihned opustil. Ten výzvy uposlech. Paní dale hlídce sdělila skutečnosti, že jsou na syna již psané exekuce, že je na alkoholu závislý, a umí být i agresivní. Hlídka MP paní ujistila, že pokud by se chtěl její syn vrátit zpátky do bytu, ať opětovně volá hlídku MP Čelákovice.

 

Nájemník

Dne 23.6.2018 v 15:41 hodin byla hlídka MP Čelákovice přivolána občanem  a s žádostí o pomoc při řešení nájemného bydlení. Oznamovatel hlídce sdělil, že bydlí u jedné paní v bývalém hotelu Beránek a nyní mu je telefonováno, že se má okamžitě vystěhovat. Hlídka na místě společně s oznamovatelem, kde bylo šetřením zjištěno, že se pan oznamovatel měl z bytu již před 14 dny vystěhovat a dodnes tak neučinil. Proto paní požádala o pomoc své dva synovce o pomoc s vystěhováním pana oznamovatele. Tito společně s majitelkou bytu panu oznamovateli věci zabalili a připravili mu je před vchod domu. Oznamovatel siveškeré věci překontroloval a převzal. Poté odevzdal paní majitelce klíče od bytu i vchodu do domu a zajistil si odvoz.

 

Stáří

Dne 4.7.2018 v 00:05 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice od operačního PČR žádost o prověření oznámení, které obdrželi na linku 158. Volal muž, bytem ul.Dvořákova, Čelákovice, že prý byli u něj nějací lidé, kteří ho okradli a poté utekli. Hlídka MP Čelákovice se dostavila na místo, kde bylo hovořeno s panem oznamovatelem I s jeho manželkou. Ta hlídce sdělila, že její devadesátiletý manžel trpí demencí a vymýšlí si. Nikdo u nich nebyl a okradeni též nebyli. Tuto informaci ihned hlídka předala operačnímu PČR.

 

Zabouchnuté dveře

Dne 04.07.2018 v 09:20 hodin byla hlídka MP Čelákovice telefonicky požádána o pomoc paní oznamovatelkou, bytem Čelákovice, ul.Stankovského, při otevření dveří jejího bytu, které si nechtěně zabouchla. Hlídka se dostavila na místo. Byt se nacházel v pátém patře, kde paní oznamovatelka hlídce MP sdělila, že dveře do bytu si zabouchla omylem a žádné nebezpečí nehrozí. Hlídka oznamovatelce poskytla telefonní číslo na zámečnickou firmu, která po dohodě přijela na místo a dveře otevřela.

 

Krádež

Dne 05.07.2018 ve 12:43 hodin telefonicky oznámila paní, pracovnice ostrahy jednoho obchodního domu, že zde mají osobu, která odcizila zboží. Hlídka se dostavila na místo, kde zjistila, že se jednalo o ženu, která odcizila několik balení chlazeného drůbežího masa. Ze strany hlídky MP Čelákovice byla provedena perlustrace k podezřelé a to přes OO PČR Čelákovice.  Dále bylo zjištěno, že podezřelá byla v posledních třech letech odsouzena za obdobnou majetkovou trestnou činnost. Z tohoto důvodu se zde jedná o podezření z trestného činu.  Hlídka MP Čelákovice proto ženu předlala na OO PČR Čelákovice k dalšímu opatření.

 

Opilý řidič

Dne 7.8.2018 v 17:30 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice oznámení od občanky, že v Čelákovicích, ulice Sokolovská projíždí opakovaně vysokou rychlostí motorové vozidlo. Řidič vozidla je zřejmě podnapilý nebo pod vlivem omamných látek. Dále hlídce sdělila, že pořídila fotografie uvedeného motorového vozidla na svůj mobilní telefon. Po přijetí tohoto oznámení a následnou lustrací vozidla na OO PČR, hlídka prováděla kontrolu obce a hledala uvedené vozidlo. V 17:55 hodin obdržela hlídka MP oznámení od operační z linky 158, že výše uvedené MV se má zdržovat v okolí OD TESCO. Hlídka provedla kontrolu parkoviště u OD TESCO kde vozidlo našla. Na místě řidiče seděl muž a ve spínací skřínce MV měl zastrčeny klíče. Na otázku, zda řídil MV, hlídce sděli, že ne. Prý řídil jeho kamarád, který je v OD TESCO. Další verzí bylo to, že MV řídil jeho otec, který je také v OD TESCO a on zde jen čeká. Operační PČR k hlídce MP přivolal hlídku z OO PČR Čelákovice a na otázku kdo řídil MV doopravdy, hlídce řekl, že s MV přijel on sám, a že MV jeho otce, který je v současné době i s matkou v Rusku. Hlídka PČR provedla test na alkohol s výsledkem 2,64 promile a následně 2,61 promile. Řidiče si převzala OO PČR Čelákovice k dalšímu šetření.

 

Podnapilý mladík

Dne 7.7.2018 ve 20.43 hodin obdržela hlídke MP Čelákovice telefonickou žádost od OO PČR Čelákovice o prověření oznámení týkajícího se podnapilého mladíka v ulici Husova, který měl volat na linku 158 a dožadovat se pomoci. Hlídka na místě zjistila, že v ulici Matěje Červenky sedí na trávě mladík, který je v podnapilém stavu. U mladíka nebylo zjištěno žádné zranění. Ten s hlídkou komunikoval a k věci uvedl, že na linku volal z důvodu toho, že se potřebuje dostat domů. V době, kdy byla hlídka na místě se k mladíkovi přihlásili další dvě osoby, kteří uvedli, že se o něj postarají a dovedou ho domů. Ze strany hlídky MP byla dána zpětná vazba OO PČR.

 

 

Potyčka cizinců

Dne 8.7.208 ve 04:44 hodin telefonicky požádala o asistenci hlídka PČR Čelákovice o asistenci v baru v  ul. Sedláčkova, kde dochází ke rvačce. Hlídka MP Čelákovice se dostavila na místo, kde již byla teké hlídka OO PČR Čelákovice a prvosledová hlídka PČR Brandýs nad Labem. V baru již k žádné rvačce nedocházelo. Místním šetřením bylo zjištěno, že se mělo se jednat o potyčku mezi několika občany cizí národnosti. Před příjezdem hlídek měli někteří aktéři potyčky z místa utéct směrem do parku. Následně provedena kontrola parku a okolí s negativním výsledkem.

 

10 tun skla

Dne 11.07.2018 13:00 Hlídka držela telefonické oznámení od operační HZS, že v ulici Hlavní, městyse Lázně Toušeň stojí nákladní vozidlo v protisměru. Důvodem bylo přetrhnutí kurt, po kterém se následně vysypalo cca 10 tun skla. Hlídka  se dostavila na místo  a od 13 hodin do 16:30 usměrňovala dopravu. Na místě také PČR OO Čelákovice, později se na místo dostavila také dopravní policie, která danou situaci řešila. Na místě také HZS Stará Boleslav. Hlídka po odklizení a ukončení akce místo opustila.

 

Vytvořeno 19.7.2018 13:27:50 | přečteno 404x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load