Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - ČERVEN 2019

Při kontrolní hlídkové činnosti se na strážníky MP obrátila žena, která oznámila ztrátu své dvouleté dcery. K události mělo dojít tak, že šla na malý nákup a dceru nechala ve vozidle a po návratu z nákupu se její dítě ve vozidle nenacházelo. Pátrání po dítěti oznamovatelka nahlásila i na OO PČR Čelákovice. Hlídka MP provedla kontrolu okolí a k dané události vytěžila náhodné svědky, od kterých získala poznatky. Po krátké době se podařilo dítě nalézt živé a zdravé v obchodě, kde si vzalo dětský nákupní košík a „nakupovalo“. O nalezení dítěte bylo informováno OOP Čelákovice a pátrání bylo odvoláno.


Na služebnu MP se dostavila paní, která oznámila, že u jednoho obchodního domu je již delší dobu přivázán k zábradlí pes, který je dehydratovaný. Hlídka místo události prověřila a na místě skutečně nalezla psa rasy ohař. Šetřením se nepodařilo zjistit majitele, proto byl pes odvázán a odveden na služebnu, kde mu byla poskytnuta pomoc v podobě granulí a vody. Později se hlídce telefonicky ozvala osoba, která postrádá psa, kterého měla přivázaného u obchodního domu. Osoba si na služebně převzala svého psa a zároveň byla poučena.

Na služebnu MP se dostavili slušní a poctiví občané, kteří odevzdali nalezenou peněženku i s finanční hotovostí. Provedeným šetřením dle různých písemností byl zjištěn majitel, který však byl z velmi vzdáleného města. Tudíž hlídka MP oslovila kolegy z tohoto města s prosbou o součinnost, která byla úspěšná a majitelé, kteří byli v Čelákovicích na návštěvě se dostavili na služebnu pro svoji peněženku. 

Po přívalových deštích v Čelákovicích, hlídky MP poskytovaly v mnoha případech pomoc občanům, ať už při uzavírání ulic, čištění kanalizace, tak i například zapůjčením svého osobního čerpadla obyvatelům v Rooseveltově ulici při odčerpávání vody ze sklepa.

Začátkem června byla oznámena hlídce MP krádež tržby v jedné z restaurací v Čelákovicích. Oznamovatelka uvedla, že má v podniku kamerový systém a požádala hlídku o jeho shlédnutí. Na základě místní znalosti byla s největší pravděpodobností tato osoba ztotožněna a věc předána PČR k dalšímu opatření. 

Hlídka MP přijala oznámení, že na náměstí pod stromem je mládě nějakého ptáka. Hlídka zjistila, že se jedná o mládě pěnice. Ptáče bylo tedy sebráno a byla kontaktována záchranné stanice pro zraněné živočichy v Brandýse nad Labem, kde bylo dohodnuto, že zvíře bude převezeno do jejich stanice. 

Na tísňovou linku MP bylo přijato oznámení od zdravotnického personálu, že mají pátý den hospitalizovanou osobu a v jejím bytě se nachází psi, kočky a další zvířectvo.  Dle sdělení hospitalizované osoby žije sama a o zvířectvo se nemá kdo postarat a má strach, že již uhynuli. Hlídka provedla šetření u sousedů a příbuzných a naštěstí bylo zjištěno, že o zvířectvo se chodí starat příbuzný. Tento se na místo dostavil a hlídce dokázal, že je vše v pořádku.

Na služebnu MP se dostavila seniorka s žádostí o pomoc, neboť nemůže odemknout své uzamčené kolo ve stojanu. Ani hlídce se nepodařilo zámek odemknout a tudíž strážníci použili štípací kleště, kterými jsou vybaveni a zámek přeštípli.   
 
Při kontrolní činnosti si hlídka MP povšimla na zemi ležícího postaršího muže. Vytěžením bylo zjištěno, že spadl z kola a stěžoval si na bolest ruky a žeber. Hlídka zraněnému přivolala záchrannou službu, která si muže převzala k dalšímu ošetření. Toto nepotvrdilo žádné závažné zranění a muž byl propuštěn a mohl se tak vydat do lázní, kde momentálně pobývá. 

Strážníci MP byli vysláni na událost, při které se mělo asi dvouleté dítě pořezat sklem od rozbité sklenice. Na místě bylo naštěstí prvotní prohlídkou zjištěno, že se nejedná o závažný stav a záchranná služba, která se na místo dostavila později si dítě i s matkou odvezla na vyšetření a ošetření do nemocnice. 

Při hlídkové činnosti strážníků ve městě, byly nalezeny poškozené odpadkové koše. O celé události hlídka tedy vyrozuměla technické služby, které zajistili jejich opravu. Provedeným šetřením strážníků se podařilo zjistit možného pachatele a zajistit důkazy. Tato osoba, tedy byla předvolána na služebnu MP k podání vysvětlení, kde se k celé věci na základě důkazů doznala. Přestupkové jednání pachatele bylo vyřešeno v příkazním řízení pokutou.

Na služebnu MP se dostavila oznamovatelka s prosbou o kontaktování, kdyby byl nalezen barevný dětský batoh se sportovním oblečením. V odpoledních hodinách bylo zjištěno na sociální síti skupiny Čelákovic, že byl v jednom z obchodních domů nalezen takovýto batůžek. Hlídka tedy zajela na místo, kde bylo zjištěno, že se skutečně jedná o nahlášený ztracený batoh, tak jej převzala a předala oznamovatelce. 
Vytvořeno 24.6.2019 10:21:21 | přečteno 408x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load