Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - ČERVEN 2018


Porouchané vozidlo

Dne 18.5.2018 v 17:00 hodin telefonicky oznámil občan bytem Čelákovice, že v ulici Na Stráni, na parkovišti u domu čp. 1632 stojí zaparkované osobní motorové vozidlo zn. Škoda Felicia, které má prázdnou pneumatiku a zabírá dvě parkovací místa. Také má obavy, aby vozidlo nebylo odcizené. Hlídka MP Čelákovice se dostavila na místo. Dle místní znalosti byl zjištěn majitel tohoto motorového vozidla, který byl následně telefonicky kontaktován a který uvedl, že vozidlo bylo na uvedené místo odstaveno z důvodu poruchy motoru a v nejbližší době bude odstraněno.

 

Otevřené vozidlo

Dne 18.5.2018 v 18:23 hodin telefonicky oznámila pracovnice KB, že před jejich pobočkou v Čelákovicích v ulici Na Stráni, na parkovišti již delší dobu parkuje osobní motorové vozidlo zn. Škoda Fabia, u kterého je otevřené okno u pravých předních dveří. Hlídka MP Čelákovice se dostavila na místo. Přes PČR OO Čelákovice byla provedena perlustrace vozidla, kdy v době provádění úkonu se k vozidlu dostavila majitelka tohoto vozidla. Ta hlídce sdělila, že okno zřejmě zapomněla uzavřít. Hlídka osobu poučila, čemuž porozuměla a hlídce poděkovala.

 

Uzamčený sklep

Dne 21.5.2018 ve 22:00 hodin telefonicky oznámila občanka bytem Čelákovice, ulice U Kapličky, že se u nich v bytovém domě čp. 1654 nemůže dostat do společných prostor ve sklepě, a že v tomto prostoru je uzamknutá cizí osoba (bezdomovec), která zde přespává. Hlídka na místě, kde se spojila s oznamovatelkou, přičemž tato hlídce půjčila klíč od společných sklepních prostor. Hlídce se povedlo odemknutí dveří do těchto prostor a byla provedena následná kontrola, nikdo zde nebyl zastižen. Kontrolou zámku dveří nebylo zjištěno žádné jeho poškození. U klíče patřící oznamovatelce bylo zjištěno, že je mírně ohnutý a do zámku tedy špatně pasuje. V dané věci se tedy o nic nejednalo.

 

Napadení přítelem

Dne 24.5.2018 ve 20:56 hodin obdržela hlídka MP Čelákovice oznámení, že kousek od herny na Náměstí 5.května, Čelákovice, leží žena, která je od krve. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jim známou osobu. Ta hlídce sdělila, že jí zbil její přítel. Hlídka s podezřením na zlomený nos přivolala na místo RZS, která ženu ošetřila. Ta podepsala reverz s tím, že se po ošetření nenechá odvézt. Poté na místo dorazil i přítel zbité ženy. Muž byl ztotožněn a následně z místa vykázán. Po odjezdu RZS oba opět v silně podnapilém stavu odešli. Obě osoby se hlídka rozhodla oznámit na městský úřad v Čelákovicích.


Kontrola bytu

Dne 27.5.2018 ve 14:12 hodin telefonicky oznámil občan, bytem Čelákovice, ulice B. Koutníkové, že z bytu jedné paní, která bydlí ve stejném patře jako on, bylo slyšet klepání, které po chvíli ustalo. Dále uvedl, že na zvonění paní nereaguje. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší ženu o holi, má důvodné obavy o její zdraví. Hlídka MP Čelákovice k věci dále zjistila, že v Čelákovicích bydlí dcera uvedené starší paní. Následně byl zjištěn telefonní kontakt na dceru, kterou hlídka kontaktovala a sdělila danou situaci. Dcera hlídce uvedla, že její maminka je v pořádku, že je nyní u ní na návštěvě. Po dohodě se paní dostavila na adresu své maminky, kde zkontrolovala její byt, vše v pořádku.

 

Skok z okna

Dne 2.6.2018 ve 21:23 hodin přijala hlídka MP Čelákovice informaci od PČR, že byl jeden muž vyhozen z okna a žádá hlídku MP oasistenci.  Hlídka MP Čelákovice a PČR  směřovali společně na místo, kde ležel muž na zemi po pádu z prvního patra. Na místo byla přivolána RZS. Ta si muže převzala do dalšího ošetření. Muž poté hlídce sdělil, že skočil sám. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota alkoholu 3.29°%. Muž byl převezen do nemocnice na Vinohradech.

 

Opilý cyklista

Dne 3.6.2018 v 00:15 hodin hlídka obdržela oznámení o sraženém cyklistovi u menšího tunelu v ulici J. Zacha. Na místě již take OO  PČR Čelákovice, SDH, RZS, která muže odvezla do nemocnice na Vinohradech. Hladina v krvi sraženého cyklisty byla 2.50°%. Muž byl poraněn v obličejové oblasti. Hlídka na místě usměrňovala provoz a pomáhala se zraněným na nosítkách do vozu RZS. Dále v šetření PČR. Po odjezdu RZS opustila i místo hlídka MP.

 

Hádka manželů

Dne 6.6.2018 ve 22:44 hodin telefonicky oznámila občanka, bytem Čelákovice, ulice Na Stráni, že v jejich domě , v pátém patře, u nejmenovaných manželů dochází k rušení nočního klidu a to tím, že zde dochází k hádce a je slyšet i dětský pláč. Hlídka se dostavila na místo, přičemž byla oznamovatelkou vpuštěna do domu. Po příchodu k bytu rodiny nebylo slyšet nic co by vedlo k rušení nočního klidu. Hlídka se dozvonila na byt, kde otevřel muž, který později uvedl, že měl s manželkou slovní rozepři. K ničemu jinému nedošlo a nyní je již vše v pořádku. Toto také potvrdila i jeho manželka. Hlídka oba poučila o možných následcích, tito poučení porozuměli. Věc byla tímto vyřešena na místě, hlídka následně pokračovala v plnění svých dalších úkolů.

 

Matka a ředitelka

Dne 8.6.2018 v 07:40 hodin telefonicky oznámila paní zástupkyně ředitele gymnázia Čelákovic, že je neustále obtěžuje matka jedné z žákyň, která se neustále dožaduje rozhovoru s paní ředitelkou ačkoliv tam paní ředitelka není a matce to bylo sděleno. Dále bylo uvedeno, že matka nerespektuje řád školy a jako návštěva se odmítla nahlásit na recepci a vyzvednout si visačku návštěvníka. Hlídka MP Čelákovice s  matkou na místě hovořila. Ta sdělila, že nebude dělat žádné problémy a na recepci se poté zapsala a vyzvedla si visačku. Dále uvedla, že si na chodbě počká 3 hodiny do příchodu paní ředitelky. V tomto jí již hlídka zabránit nemohla.

 

Vytvořeno 17.7.2018 15:03:13 - aktualizováno 17.7.2018 15:10:25 | přečteno 333x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load