Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

STŘÍPKY Z ČINNOSTI MĚSTSKÉ POLICIE - BŘEZEN 2019

Hledaná osoba

Dne 27.2.2019 si hlídka MP Čelákovice při hlídkové činnosti povšimla muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Z tohoto důvodu, hlídka vyzvala osobu dle zákona o obecní policii k prokázání totožnosti. Tato osoba výzvě vyhověla a následně byla provedena lustrace osoby u PČR, kdy bylo hlídce MP Čelákovice potvrzeno, že osoba je v pátrání. S hlídkou OO PČR Čelákovice bylo dohodnuto, že se dostaví na místo a hledanou osobu si převezme. Tato osoba byla s touto skutečností seznámena a dobrovolně setrvala s hlídkou MP na místě do příjezdu PČR Čelákovice, která si osobu převzala k dalším úkonům.

Otevřená chatka

Dne 28.2.2019 hlídka MP Čelákovice při hlídkové činnosti zjistila, že na cestě mezi zahrádkářskou kolonií a Amirrem, je dřevěná chatka, která má násilně otevřené dveře. V okolí této chatky je také skládka odpadků, nejspíše po bezdomovcích. Hlídka MP Čelákovice dalším šetřením zjistila, že se zde bezdomovci skutečně scházejí a přespávají. Jako majitel chatky byl zjištěn starší muž z Prahy, který na chatku již několik let nejezdí. Celá věc bude postoupena k posouzení na OO PČR Čelákovice.

Prasklé potrubí

Dne 1.3.2019 v nočních hodinách obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení od občana, že nedaleko od vodárny směrem na Mstětice vytéká velké množství vody. Hlídka MP kontaktovala Středočeské vodárny, kde bylo následně zjištěno, že tuto oblast spravuje 1. SčV, která byla Středočeskou vodárnou kontaktována. Později se hlídce ozval technik z VaK Zápy, že o závadě již ví a jede ji opravit.

Zabouchnuté dveře

Dne 9.3.2019 obdržela hlídka MP Čelákovice telefonické oznámení občanky z domu s pečovatelskou službou, že si nechtěně zabouchla dveře do bytu. Vzhledem k tomu hlídka MP Čelákovice kontaktovala HZS. Na místo události se následně dostavila hlídka PČR, HZS Brandýs nad Labem-Stará Boleslav i SDH. Člen HZS zabouchnuté dveře otevřel bez porušení zárubní nebo dveří.

Garáž

Dne 11.3.2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení od občana, že v ulici Strojařská je zřejmě vykradané garáž, která sousedí s jeho garáží. Hlídka MP se dostavila na místo, kde zjistila, že před garáží leží ulomený visací zámek a fab zámek, který je vypáčený. Hlídka MP z tohoto důvodu přivolala na místo PČR a asistovala jako nezůčastněná osoba při vstupu do garáže. Jako nájemce garáže byl zjištěn občan z Prahy, proto hlídka MP požádala obvodní oddělení MP Praha s žádostí o kontaktování tohoto občana. Hlídka PČR garáž zajistila a celou věc si převzala k dalšímu šetření.

 

Podvodníci

Dne 14.3.2019 telefonicky oznámila hlídce MP obyvatelka Čelákovic, že v ulici J. Zeyera se pohybuje posádka v červené dodávce (blíže nezjištěno), která nabízí zhotovení žlabů. Zřejmě se může jednat o nějaké podvodníky. Hlídka MP se dostavila do uvedené ulice a provedla v uvedené lokalitě pátrání, avšak s negativním výsledkem. O celé události informována i PČR.

Dopravní nehoda

Dne 16.3.2019 obdržela hlídka MP Čelákovice oznámení o dopravni nehodě se zraněním v obci Mochov, silnice č. 245 ve směru na Vykáň. Hlídka za použití VRZ na místo, kde již zasahovala SDH Vykáň. DN se stala u mostku v zatáčkách, kde OA zn. Renault narazil do  železného zábradlí mostku a vozidlo se převrátilo na střechu. Řidič vozidla Renault si způsobil lehké zranění. Na žádost PČR hlídka MP Čelákovice usměrňovala provoz na místě události. U dopravní nehody dále zasahovali - SDH Čelákovice a ZZS.

Opilá žena

Dne 17.3.2019 v nočních hodinách telefonicky oznámila občanka Čelákovic, že v ulici Lipová v Čelákovicích se pohybuje žena (předtím ležela na chodníku), která je zřejmě opilá a dezorientovaná. Hlídka MP se dostavila na místo, kde zjistila, že se jedná o ženu ukrajinské národnosti, která byla v podnapilém stavu. Podařilo se zjistit, že bydlí v Čelákovicích, tak byla následně doprovozena do svého bydliště.


Vytvořeno 29.5.2019 12:39:40 | přečteno 524x | petr.spad
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load