Bezpečné Čelákovice

Bezpečné Čelákovice

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Bezpečné město

Co je projekt „Bezpečné město“

Krajské ředitelství Policie České republiky je iniciátorem projektu Bezpečné město nebo obec, který je ve Středočeském kraji postupně zaváděn a rozšiřován. Během roku 2018 se do tohoto projektu zapojilo i město Čelákovice.

Cílem projektu „Bezpečné město“ je především zvýšení pocitu bezpečí obyvatel a dalších osob, s čímž  souvisí také i zvýšení kvality života. Podnětem pro vznik projektu byly mnohaleté zkušenosti s bojem proti kriminalitě a jinému závadovému jednání. K potírání kriminality ve městě je třeba zapojení všech zainteresovaných subjektů a úzká spolupráce mezi nimi.

Podstatou celého projektu je především zjednodušená vzájemná komunikace mezi Policií České republiky a Městskou policií, kdy obě bezpečnostní složky své hlídky společně koordinují tak, aby se jejich činnost nepřekrývala. Zároveň je důležité, aby hlídky byly prioritně nasazeny do rizikových míst, která jsou vysledována pomocí „map kriminality“, do kterých policisté zadávají místa spáchání trestného činu či přestupku. Tyto mapy ukazují, že přibližně čtvrtina kriminality se odehrává ve stejných lokalitách. Proto jsou hlídky Policie České republiky a Městské policie situovány právě do těchto cílených a rizikových lokalit.

Město společně s Policií České republiky prezentují projekt „Bezpečné Čelákovice“, dále zde budou zveřejňovány některé případy trestné činnosti, přehledné mapy míst, kde dochází k páchání majetkové a násilné trestné činnosti a podobně.

Vytvořeno 22.1.2018 11:04:33 - aktualizováno 27.2.2018 10:29:43 | přečteno 1815x | tana
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
Přihlášení Cookies
load